ثبت نام

کاهش ۶٫۷ درصدی تلفات جانی حوادث ناشی از کار در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۵

۷۵۷۰۹-۸۰۰

در چهار ماهه نخست سال جاری ۴۸۴ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمارتلفات ۵۱۹ نفر بود ۶٫۷   رصد کاهش یافته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در چهار ماهه ابتدایی سال جاری از کل تلفات حوادث کار ۴۷۷ نفر مرد و هفت نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با ۹۰، خراسان رضوی با ۴۰ و اصفهان با ۳۹ فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با دو، چهارمحال و بختیاری با سه و زنجان و خراسان شمالی هر یک با چهار فوتی کمترین آمار تلفات مرگ بر اثر حوادث کار را داشته اند. این درحالی است که استان خراسان جنوبی در چهار ماهه امسال هیچ مورد مرگ بر اثر حوادث کار نداشته است.

مرگ ۴۳ درصد تلفات حوادث کار در سقوط از بلندی                                                  

بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، طی چهار ماهه ابتدایی امسال سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ افراد در حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، در این مدت ۲۱۱ نفر به دلیل سقوط از بلندی جان باخته اند که ۴۳٫۶ درصد از کل تلفات حوادث کار را دربر می گیرد.

پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۱۱ فوتی، برق‌گرفتگی با ۶۳، سوختگی با ۲۴ و کمبود اکسیژن با ۲۰ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار قرار دارند. در این میان ۵۵ نفر نیز به علل دیگری در حوادث کار جان خود را از دست داده اند.

افزایش نیم درصدی مصدومان

در چهار ماهه نخست امسال نه هزار و ۲۷ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این تعداد  ۸۵۶۰ نفر مرد و ۴۶۷ نفر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان حوادث کار ۸۹۸۱ نفر بود، نیم درصد بیشتر شده است.

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور | Iranian HSE NGO

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.