ثبت نام

سازمان بین المللی كار برای تقویت ایمنی و بهداشت كار جنگلداری، دستورالعمل های جدیدی را مصوب كرد

۱۸۸۶۳۷۸

علیرغم پیشرفت در دهه های اخیر، جنگل ها همچنان محل کار خطرناکی به حساب می آیند. هدف از دستورالعمل های جدید سازمان بین المللی کار، حمایت بهتر از زنان و مردان شاغل در این بخش است.

میلیون‌ها کارگر شاغل در بخش جنگل ‌داری در سراسر جهان قرار است از نسخه به ‌روز شده دستورالعمل جدید سازمان بین‌المللی کار در مورد ایمنی و بهداشت در جنگل‌ داری که توسط این سازمان به تصویب رسیده است، بهره‌مند شوند.

این دستورالعمل جدید که در نشست کارشناسانی این سازمان که از ۱۳ تا ۱۷ می در ژنو برگزار شد، مطرح و توسط کارشناسان دولت ها و سازمان های کارفرمایی و کارگری مورد بحث قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید. هدف از این دستورالعمل جدید، بهبود شرایط و شیوه های کاری در بخش جنگلداری است که همچنان یکی از خطرناک ترین بخش های جهان است.

این متن جدید، همچنین نقطه عطف مهمی به عنوان اولین دستورالعمل عملی سازمان بین المللی کار در بخش جنگلداری محسوب می شود که از زمان تصمیم تاریخی این سازمان  برای افزودن “محیط کاری ایمن و سالم” در چارچوب اصول و حقوق بنیادین کار، بروز یافته است.

بازنگری ها صورت گرفته در این متن، بر اساس دستورالعمل قبلی سال ۱۹۹۸ و همچنین استانداردهای بین المللی کار، از جمله مقاوله نامه ایمنی و بهداشت شغلی، ۱۹۸۱ (شماره ۱۵۵)، و مقاوله نامه ارتقای ایمنی و بهداشت شغلی، ۲۰۰۶ (شماره ۱۸۷) می باشد.

علیرغم پیشرفت‌های صورت گرفته در سه دهه گذشته، جنگل‌داری همچنان شاهد بروز بالای حوادث و بیماری‌های ناشی از کار است. این دستورالعمل به روز شده، دستورالعمل های عملی را برای کمک به حمایت بهتر از افرادی که در جنگل ها کار می کنند، ارائه می نماید. همچنین تغییرات گسترده‌ تری را در این بخش و دنیای کار منعکس کرده و حوزه‌های جدیدی را در بر می‌گیرد که نیازمند اقدامات لازم و تدابیر بهبود یافته می باشد.

 رئیس جلسه، یورگ شواینله، از شرکت کنندگان در جلسات به دلیل گفتگوهای سازنده و همچنین تلاش آنها برای کمک به بهبود وضعیت کار در جنگل و تبدیل این وضعیت به یک محل کار ایمن تر، تشکر کرد.

فرانک هاگمن، مدیر بخش سیاست ‌های بخشی سازمان بین‌المللی کار و دبیر کل جلسه، نیز از شرکت‌کنندگان به دلیل انجام اقدامات لازم تشکر کرد. وی از مؤسسات و ذینفعان صنعت جهانی درخواست نمود تا فعالانه در ترویج و اجرای این آیین نامه در سطوح ملی و بین المللی مشارکت کنند تا این بخش برای همه کارگران ایمن تر شود.

این دستورالعمل در نوامبر سال جاری برای تایید رسمی و انتشار، به هیئت مدیره سازمان بین المللی کار ارائه خواهد شد. پس از تایید در هیات مدیره سازمان بین المللی کار، این دستورالعمل برای اجرای جهانی در اختیار کشورهای عضو سازمان بین المللی کار قرار خواهد گرفت.

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور | Iranian HSE NGO

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.