ثبت نام

سالانه بیش از ۴۰۰ هزار بازرسی کار از کارگاه های فعال انجام می شود / ۲۱ هزار کمیته حفاظت فنی در کشور فعال است

۵۸۵۵۵۸_orig

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی حسین رعیتی فرد » امروز در حاشیه اجرای مانور «طرح بازرسی ضربتی از کارگاه های پرخطر» که به صورت هم زمان در سراسر کشور انجام شد با تاکید بر رعایت موارد ایمنی محیط کار گفت : ضریب حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نسبت به دیگر کارگاه ها بسیار بالاتر است و به همین دلیل بازرسی های این طرح ضربتی با تمرکز بر این کارگاه ها انجام شده است.

 وی افزود : ۴۸ درصد فوتی ها در کارگاه های ساختمانی حادت می شود.

معاون روابط کار تصریح کرد: آسیب های ناشی از کار مشکلات بسیاری برای افراد، کارگاه ها و خانواده های کارگران ایجاد می کند.

رعیتی فرد با بیان اینکه  سالانه بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان در جریان حوادث ناشی از کار فوت می کنند، افزود : ارتقای فرهنگ ایمنی و صیانت از نیروی کار به دنبال عضویت ایران در مقاوله نامه های جهانی ایمنی کار در دستور برنامه ریزی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد : در حوزه ایمنی و بهداشت محیط کار، ضعف قوانین و مقررات وجود ندارد و ۲۱ هزار کمیته حفاظت فنی در کشور فعال است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به شعار ایمنی قبل، حین و بعد از انجام کار اعتقاد داریم.

رعیتی فرد یاد آورشد: برای رسیدن به هدف کاهش خطرات ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی نیازمند همراهی سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها در سراسر کشور هستیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد:  تلاش داریم در اجرای ماده ۱۰۵ قانون کار برای صیانت از نیروی کار هیچ گونه چشم پوشی و اغماضی در بازرسی ها وجود نداشته باشد و به ارتقای حداکثری ایمنی و حفاظت فنی در کارگاه ها دست یابیم.

وی در جریان این مانور از پروژه های ساختمانی «لکسون و آرتمیس» با تاکید بر رعایت موارد مرتبط با قانون کار و مسائل ایمنی حفاظت فنی بازدید کرد.

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور | Iranian HSE NGO

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.