ثبت نام

سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان فارس

جشنواره امتنان استان فارس
به گزارش ایرنا، همزمان با جشنواره امتنان فارس همایش تجلیل از کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار برتر این استان نیز برگزار و با حضور معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از برترین های این حوزه نیز تجلیل شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس در آغاز سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه استان فارس از حل برخی مشکلات حوزه کارگری، وابسته به اصلاح و تدوین قوانین خبر داد.
وحید خداپرست در این آیین با اشاره به برگزاری سی و پنجمین جشنواره امتنان با هدف معرفی الگوها و نخبه‌های جامعه کارگری، گفت: با اعلام فراخوان ثبت نام، بیش از چهار هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند که تعداد متقاضیان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
خداپرست به این نکته اشاره کرد که داوران با جدیت و دقت نظر در عرصه سنجش، ظرفیت و توان جامعه کارگری فارس را شناسایی کردند.
وی از انتخاب ۲ کارگر و یک گروه کار نمونه استان فارس برای اولین بار در سطح ملی خبر داد و با تاکید بر اولویت های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس که امسال در حوزه کارگری تعریف شده است عنوان کرد:
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این آیین از ثبت نام ۵۰ هزار نفر در جشنواره سی و پنجمین مرحله جشنواره امتنان کشور خبر داد و گفت: در این فرایند، کارگران نخبه و ارزشمند به جامعه کار و تولید کشور معرفی می شوند، که از میان ۲۶ منتخب ملی، سه نفر از استان فارس برگزیده شده اند.
علی حسین رعیتی فرد، با اشاره به اهمیت مقام کارگر، ابراز امیدواری کرد که در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» با بهره گیری از ظرفیت تشکلات کارگری و کارفرمایی، اقدامات مؤثرتری برای بالندگی این حوزه انجام شود.
این مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امنیت شغلی و تثبیت اشتغال، احیای واحدهای نیمه فعال تولیدی و پرداخت معوقات حوزه کارگری به عنوان برخی اقدامات دولت سیزدهم نام برد و تاکید کرد که تعداد کارگران مشکل دار از ۱۱۰ هزار نفر به ۸۰ هزار نفر در کشور کاهش یافته است.
ایجاد ثبات در بنگاه های تولیدی، مانع زدایی فضای تولید، بهبود فضای کسب و کار، مقررات زدایی و اعطای مجوزهای کسب و کار، برخی اقدامات دولت در راستای بهبود حوزه کارگری بود که رعیتی فرد با اشاره به آن گفت: در مجلس دوازدهم نیز با اصلاح قراردادهای کار رویکرد دولت، بهبود معیشت و کمک به قشر کارگر و طبقه مستضعف است.
او با تاکید بر اینکه حوزه تقنینی و اصلاح قوانین، مسیر پایداری مشاغل و وضعیت معیشت کارگران را هموار می کند، به این نکته اشاره کرد که دولت در تلاش است تا با افزایش دستمزد و کاهش تورم، قدرت خرید کارگران را رشد دهد و نقدینگی را کنترل کند.
معاون وزیر کار یادآور شد که در طول سه سال گذشته ۱۱۹ درصد دستمزد کارگران افزایش یافته و تلاش شده با حفظ چرخ تولید از تعدیل کارگران نیز پیشگیری شود.
او از ایجاد قرارگاه مسکن در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت که باید بتوانیم در استان‌ها با کمک مدیران ارشد و کارفرماها، ساخت مسکن در جوار کارخانجات بزرگ را کلید بزنیم.
این مقام کشوری با اشاره به اهمیت اجرایی شدن نظام جبران خدمت و طبقه بندی مشاغل، یادآور شد که امسال این طرح در هزار و ۵۰ واحد تولیدی کشور اجرایی خواهد شد.

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور

کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین حفاظت فنی،ایمنی و بهداشت کار کشور | Iranian HSE NGO

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.